шаблон

Гурток працює в СЮТ з 2011 року

Керівник гуртка - Уголькова Світлана Леонідівна

 

 

Займаються в гуртку діти віком 11-17 років. Працює гурток за державною програмою з деякими змінами, внесеними керівником гуртка.

     З початком XXI століття наступила нова ера фотографії  -  ера цифрових фотокамер і з нею прийшло нове поняття самої фотографії. З цифровою фотокамерою, комп'ютером і програмним забезпеченням для редагування фотознімків, ми отримали великі можливості для реалізації своїх творчих ідей і можливостей.

 

  

    Тому завдання гуртка юних фотоаматорів  полягає в тому, щоб надати дітям основи фотографії, наділити знаннями про різні жанри фотографії, допомогти набувати досвіду власної творчої діяльності, художнього смаку, творчої уяви, фантазії, сформувати інтерес до техніки і мистецтва.

Основна педагогічна мета - безперервне зростання особистості дітей, розвиток і розширення у них творчих здібностей, формування потреби у самовдосконаленні засобами мистецтва фотографії.

 

Специфіка гуртка юних фотоаматорів дозволяє розвивати в гуртківців такі риси характеру, як посидючість, зібраність, цілеспрямованість, комунікабельність. Дитина тренується у вирішенні проблемних ситуацій, йде становлення її характеру. Особливо це помітно на прикладі соромливих дітей. Зняття фотографією допомагає їм знайти упевненість, відчути свою цінність, знайти своє місце в житті.

На заняттях гуртка діти не тільки вчаться фотографувати а й створюють вітальні листівки до різноманітних свят (День народження, День учителя, Новий рік, Різдво,  День Захисника Вітчизни, 8 березня, Великдень та ін.), календарі, буклети,  фотоколажі, для шкільних занять оформлюють реферати, стіннівки, різноманітні проекти.

Ми з гуртківцями  часто ходимо фотографувати в місто, в дендропарк «Софіївка». Діти це дуже люблять – відчувають свою приналежність до фотогуртка, пишаються цим. Не кожна дитина зможе фотографувати і фотографуватися перед незнайомими людьми, а разом з товаришами по гуртку відчуває себе розкуто, впевнено.

  

Перерви між заняттями у нас в гуртку корисні, цікаві, веселі. Діти з нетерпінням чекають перерви на чай – це додаткова можливість весело провести час, поспілкуватися, згуртуватися. Чаювання просто необхідне, особливо в холодну пору року, після фотографування на вулиці.

Гуртківці є постійними учасниками і переможцями конкурсу юних фотоаматорів «Моя Україно!» на обласному та Всеукраїнському рівнях, є лауреатами Всеукраїнського фестивалю «Обдаровані діти України» 2012-2013 років, переможцями міського фотоконкурсу «Весна і жінка», переможцями міського фотоконкурсу «Світ очима дітей!».

Троє гуртківців увійшли до збірника ЧОЦНТТУМ «Обдаровані діти Черкащини». Білоус Марина у 2012 році, Касянчук Андрій у 2013, 2014 роках, Баришнікова Анастасія у 2015 році.

Угольков Владислав взяв участь у обласному конкурсі «Мирний космос» (2015 р.), підготувавши роботу «Галілеєві супутники», зайняв ІІІ місце.

Баришнікова Анастасія два рази брала участь у Всеукраїнському колоквіумі «Космос. Людина. Духовність.» І обидва рази була призером: в 2014 році – зайняла ІІІ місце (робота «Людина – Всесвіт, таємничий і невідомий»), а в 2015 році – переможне І місце (робота «Феномен музики в житті людини»).

Юні фотоаматори вивчають основи фотографії, освоюють графічний редактор Photoshop CS.

 

На екскурсії в фотосалоні по вул.Радянській: